10 Biggest Mistakes People Make When Starting a Business

, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Post navigation

22 thoughts on “10 Biggest Mistakes People Make When Starting a Business

 1. Any additional mistakes you Guys could share in the comments section? I would really love your feedback!

 2. Słuchałem Cię na European Start-Up Days ale dobrze posłuchać też o tym w języku angielskim 🙂 Świetny materiał, co ważne oparty na własnych doświadczeniach. Cheers !

 3. Postaraj się mówić do kamery tak, jakbyś mówił do przyjaciela; widać, że się jeszcze trochę stresujesz ale nie masz czym. Swoją drogą, nie planuję zakładać nawet startupu, a obejrzałem do końca, bo mimo formy 8/10 content jest niesamowicie fajny. Pozdro 🙂 – Szczechu

 4. Brand24 poznałem na studiach , jeden z wykładowców bardzo Ciebie chwalił 😉 ale dopiero po odsłuchaniu Twojego świetnego wywiadu u Michała Szafrańskiego zacząłem się bardziej interesować tematem (tego typu wywiady powinni puszczać w szkołach 😎). Jestem w trakcie otwierania firmy i Twoje rady bardzo mi się przydają 😉 do filmu dodałbym od siebie by próbować dywersyfikować źródła pozyskania klientów. Nie skupiać się mocno na jednym . Pozdrowienia i proszę o więcej wskazówek 😊

 5. Liked all the points but how do you market a MVP on social media channels, I'v tried and most sites like betalist rejected my request to publish our MVP on their site saying product standards were not high.

 6. Michał, robisz świetną robotę opisując swoją drogę. Bardzo przyjemnie słucha się człowieka, który dzięki bagażowi doświadczeń chce pomagać innym w osiąganiu ich celów. Wierzę, że siedzi to głęboko w Tobie. Wiesz o czym mówisz – to widać i czuć. Sam aktualnie cioram się w błocie rozwijając "tradycyjny biznes". Mając od zawsze problemy z kręgosłupem krok za krokiem dochodziłem do rozwiązywania zagadek; dlaczego boli, jak robić żeby mniej bolało. Da się, to kwestia chęci i NAWYKÓW. Użyteczne produkty pomagające zachować właściwą postawę ciała też nie zaszkodzą. Przy okazji narodziło się też kilka innych bardzo nieszablonowych rozwiązań np. porządnego oparcia do czytania książek czy oglądania telewizji, czy nawet poduszki do spania. Ludzie lajkują, nasze produkty zaskakują, często imponują, jednocześnie nie ma to przełożenia na $$. Wysyłając produkty blogerom zbieramy fajne recenzje. Cholernie trudno jest "przeskoczyć przepaść". Patrzę na świat, na koniunkturę i wiem, że łatwiej byłoby iść wykonywać czyjeś polecenia mając pewne pieniądze. To kuszące, jednocześnie wyłożenie się na kolejnym projekcie (trochę już tego było) to byłaby kolejna osobista lekcja pokory.

  Nagrania jak Twoje są jak położenie dłoni na ramieniu, są wsparciem, ale i wskazówkami. Dzięki za to!

 7. Przyczepię się tylko do jednego 😉 Brak bardziej spersonalizowanej formy kontaktu wcale nie musi być efektem niedopatrzenia/nieuwagi. Wyobrażam sobie, że przy pewnej skali działania zależy ci na tym, aby użytkownicy nie zwracali się do customer care'u z każdą pierdołą, a prawdopodobnie ich problem/pytanie został już wielokrotnie rozwiązany. Wspomniany Pipedrive, ale także Typeform czy Mailchimp, a w Polsce podobną taktykę stosują operatorzy telefoniczni – efektywnie da się rozwiązać skończoną ilość spraw, więc w pewnym sensie "utrudnienie" klientowi dotarcia do obsługi jest po prostu zabiegiem optymalizacyjnym (zakładając oczywiście, że udostępniasz FAQi, samouczki, forum pomocowe etc.).

 8. Great content, as always!
  Ad some backlight (cut the black t-shirt from the dark background) and it will be perfect and so sweet for the eyes! In my opinion of course.

 9. great video, I've came here by a coincidence and I've got sucked in. I'm looking forward to see more of these 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *